Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 30 V AC/DC Rating, No Transformer
In Stock
$129.50
/each
Earn 129 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 30 V AC/...
Item 831Y66
$129.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| Compatible with Series | M22 |
| IP Rating | IP67, IP69K |
| Compatible Operator | Push Button, Pilot Light, Selector Switch |
| Color | White |
| Manufacturer Part Number | M22-FLED-RG |
| NEMA Enclosure Rating | 13, 4X |
| Voltage Rating - Maximum | 30 V AC/DC |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Lamp Type | LED |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Terminal Connection Type | Screw Clamp Terminals |
| Mfr. Model # | M22-FLED-RG |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Lamp Module, White, Lamp Type LED, Lamp Module Type Full Voltage, IP Rating IP67, IP69K, Standards Bureau Veritas, CCC, CE, CSA, GOST-R, Lloyd's Register