Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 20 ton System, Molecular Sieve, 9.5 in Lg
In Stock
$171.50
/each
Earn 171 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
PARKER Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 20 ton S...
Item 810NY4
$171.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | PARKER |
| For Refrigerant Group | HC, HCFC, HFO, HFC |
| Body Material | Steel |
| For System Size | 20 ton |
| Overall Diameter | 3.5 in |
| Finish | Powder Painted |
| Standards | UL Listed |
| Product Type | Liquid Line Filter Dryer |
| Operating Pressure - Maximum | 650 psi |
| Connection Type | Sweat |
| For Refrigerant Type | R-410A |
| System Size - R-410A | 15 ton |
| Connection Size | 7/8 in |
| Overall Length | 9.5 in |
| System Size - R-22 | 15 ton |
| Mfr. Model # | LLD-417S |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Liquid Line Filter Dryer