Hygenic Spacer: M8 Thrd Sz, 16 mm Thread Lg, M6, 75 mm Lg, 28 mm Dia, Stainless Steel
In Stock
$83.70
/each
Earn 83 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
JW WINCO Hygenic Spacer: M8 Thrd Sz, 16 mm Thread Lg,...
Item 809EE6
$83.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | JW WINCO |
| Body Thread Length | 16 mm |
| Material | Stainless Steel |
| System of Measurement | Metric |
| Shape | Round |
| Finish | Plain |
| Outside Diameter | 28 mm |
| Thread Length | 16 mm |
| Overall Length | 75 mm |
| Thread Size | M8 |
| Body Length | 75 mm |
| Mfr. Model # | 6226-28-75-A3-MT-H |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
SPACER STAINLESS