Octagon Milling Inserts: 0.664 in Inscribed Circle, 0.047 in Corner Radius, 0.2155 in Thick
In Stock
$34.10
/each
Earn 34 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
WIDIA Octagon Milling Inserts: 0.664 in Inscribed C...
Item 796LK0
$34.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | WIDIA |
| Corner Radius | 0.047 in |
| Thickness | 0.2155 in |
| ANSI Code | ONGX060512ANSNMM |
| Primary Material Application | Steel, Stainless Steel |
| ISO Number | ONGX060512ANSNMM |
| Inscribed Circle | 0.664 in |
| Mfr. Model # | ONGX060512ANSNMM WP35CM |
| Country of Origin | India (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Octagon Milling Inserts. Only shipped in quantities of 5.