Octagon Milling Inserts: 0.393 in Inscribed Circle, 0.031 in Corner Radius, 0.1564 in Thick
In Stock
$24.86
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
WIDIA Octagon Milling Inserts: 0.393 in Inscribed C...
Item 796LE6
$24.86
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | WIDIA |
| ISO Number | ONGX04T308ANSNMM |
| Inscribed Circle | 0.393 in |
| Thickness | 0.1564 in |
| Corner Radius | 0.031 in |
| ANSI Code | ONGX04T308ANSNMM |
| Primary Material Application | Hardened Material, Cast Iron |
| Mfr. Model # | ONGX04T308ANSNMM WU10PM |
| Country of Origin | India (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Octagon Milling Inserts. Only shipped in quantities of 5.