Shelf: 48 in Overall Wd, 24 in Overall Dp, Solid Shelf, 22 ga, Black
In Stock
$138.45
/each
Earn 138 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 48 in Overall Wd, 24 in Overall Dp, So...
Item 6XXY8
$138.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Overall Depth | 24 in |
| Overall Width | 48 in |
| Overall Height | 2-3/4 in |
| Shelf Style | Solid |
| Color | Black |
| Finish | Powder Coated |
| Gauge | 22 ga |
| Load Capacity | 700 lb |
| Mfr. Model # | FKRL4824E-ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 56111906 |
Description
Shelf, Powder Coated, Steel, 22 ga, Overall Depth 24 in, Overall Height 2 3/4 in, Overall Width 48 in, Load Capacity 700 lb, Shelf Style Solid, Black, Includes (4) Beams and Decking