Pegboard Shelf: For Round Pegboard Hole Shape, 28 in x 5 in x 1 in, Steel, Black
In Stock
$141.00
/each
Earn 141 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Pegboard Shelf: For Round Pegboard Hole Shape...
Item 6XXV9
$141.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Material | Steel |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Depth | 5 in |
| Load Capacity | 50 lb |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| For Pegboard Hole Shape | Round |
| Mounting Type | Hanging |
| Overall Height | 1 in |
| Mfr. Model # | FKWS30ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Pegboard Shelf, Black, Load Capacity 50 lb, Steel, Mounting Type Hanging, Overall Depth 5 in, Overall Height 1 in, Overall Width 28 in, Powder Coated, For Pegboard Hole Shape Round, Includes Mounting Hardware, Includes Mounting Hardware Yes