Pegboard Shelf: For Round Pegboard Hole Shape, 20 in x 5 in x 1 in, Steel, Black
In Stock
$116.75
/each
Earn 116 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Pegboard Shelf: For Round Pegboard Hole Shape...
Item 6XXV8
$116.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Overall Depth | 5 in |
| Overall Width | 20 in |
| Load Capacity | 50 lb |
| For Pegboard Hole Shape | Round |
| Overall Height | 1 in |
| Color | Black |
| Finish | Powder Coated |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Hanging |
| Mfr. Model # | FKWS22ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Pegboard Shelf, Black, Load Capacity 50 lb, Steel, Mounting Type Hanging, Overall Depth 5 in, Overall Height 1 in, Overall Width 20 in, Powder Coated, For Pegboard Hole Shape Round, Includes Mounting Hardware, Includes Mounting Hardware Yes