Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 8 ton System, Molecular Sieve, 9.7 in Lg
In Stock
$101.30
/each
Earn 101 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
PARKER Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 8 ton Sy...
Item 6X513
$101.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 2882 |
| Brand | PARKER |
| System Size - R-410A | 5 ton |
| Connection Size | 3/8 in |
| For System Size | 8 ton |
| Connection Type | SAE Flare |
| Body Material | Steel |
| For Refrigerant Group | HCFC, CFC, HFC |
| For Refrigerant Type | R-410A, R-22 |
| System Size - R-22 | 8 ton |
| Overall Length | 9.7 in |
| Product Type | Liquid Line Filter Dryer |
| Mfr. Model # | 303 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 40161516 |
Description
Liquid Line Filter Dryer, Connection Size (In.) 3/8, Overall Length (In.) 9 11/16 in, R-22 Capacity (Tons) 8 ton, Type Steel, For Use With All CFC, HCFC and HFC Refrigerants, Connection SAE Flare, Description 100 Percent Molecular Sieve, R-410A Capacity 5 ton, Cut Out Length (In.) 8 in