Inline Solid 2 Wire Direct: D-M9BMAPC, Inline Solid State Auto Switch, M8-3Pin, IP67, 24 V DC
In Stock
$56.85
/each
Earn 56 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SMC Inline Solid 2 Wire Direct: D-M9BMAPC, Inline...
Item 613A83
$56.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SMC |
| Display | LED Indicator Light |
| Manufacturer Part Number | D-M9BMAPC |
| Number of Wires | 2 |
| Enclosure Type | IP67 |
| Lead Length (Ft.) | 1 m |
| Switching Current | 2.5 to 40 mA |
| Switching Voltage | 24 V DC |
| Connection Type | M8-3Pin |
| Type | Inline Solid State Auto Switch |
| Mfr. Model # | D-M9BMAPC |
| Country of Origin | Japan (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Inline Solid 2 Wire Direct, Inline Solid State Auto Switch, Switching Current 2.5 to 40 mA, Switching Voltage 24 V DC, Lead Length (Ft.) 1 m, Enclosure Type IP67, Display LED Indicator Light, Number of Wires 2