Line Side Adapter: Line Side Adapter, XTPAXLSA
In Stock
$54.80
/each
Earn 54 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
EATON Line Side Adapter: Line Side Adapter, XTPAXLS...
Item 4WXF5
$54.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Frame Size | B |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Manufacturer Part Number | XTPAXLSA |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Overall Depth | 4 in |
| Accessory Type | Line Side Adapter |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Overall Height | 2.5 in |
| Overall Width | 2.75 in |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Compatible with Series | XT IEC |
| Freight Class Code | 2 |
| Storage Protection Code | A |
| Display Qty | 1 |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Display Sell UOM | EA |
| Mfr. Model # | XTPAXLSA |
Description
Line Side Adapter