Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 15 ton System, Desiccant, 6.3 in Lg, 5/8 in SAE Flare
In Stock
$63.40
/each
Earn 63 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
PARKER Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 15 ton S...
Item 4E932
$63.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | PARKER |
| System Size - R-410A | 10 ton |
| Overall Length | 6.3 in |
| Connection Type | SAE Flare |
| System Size - R-22 | 10 ton |
| Product Type | Liquid Line Filter Dryer |
| For Refrigerant Group | HCFC, CFC, HFC |
| For Refrigerant Type | R-410A, R-22 |
| For System Size | 15 ton |
| Body Material | Steel |
| Connection Size | 5/8 in |
| Mfr. Model # | 165 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 40161516 |
Description
Liquid Line Filter Dryer, Connection Size (In.) 5/8, Overall Length (In.) 6 5/16 in, R-22 Capacity (Tons) 10 ton, Type Steel, For Use With All CFC, HCFC and HFC Refrigerants, Connection SAE Flare, Description 75/25 Dessicant Blend, R-410A Capacity 10 ton, Cut Out Length (In.) 5 13/16 in