Shelf: 48 in Overall Wd, 18 in Overall Dp, Solid Shelf, 18 ga, Light Gray, 5 PK
In Stock
$442.00
/each
Earn 442 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 48 in Overall Wd, 18 in Overall Dp, So...
Item 4CPP7
$442.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1182 |
| Brand | HALLOWELL |
| Color | Light Gray |
| Load Capacity | 900 lb |
| Shelf Style | Solid |
| Overall Height | 1-1/4 in |
| Finish | Powder Coated |
| Gauge | 18 ga |
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Width | 48 in |
| Mfr. Model # | 5139-4818-5PL |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Powder Coated, Steel, 18 ga, Overall Depth 18 in, Overall Height 1 1/4 in, Overall Width 48 in, Load Capacity 900 lb, Shelf Style Solid, Light Gray, Includes (20) Clips, (5) Shelves, Package Quantity 5