Crevice Tool: Plastic, For 1 3/8 in Hose Dia, 1 1/2 in Lg, 2 in Wd, 12 in Dp, 1 1/2 in Dia
In Stock
$18.26
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MAKITA Crevice Tool: Plastic, For 1 3/8 in Hose Dia,...
Item 45DL30
$18.26
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MAKITA |
| For Vacuum Type | Shop Vacuum |
| Material | Plastic |
| Length | 1-1/2 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| ESD Rating | Not Rated |
| Fits Vacuum Models | P-79865 |
| Depth | 12 in |
| For Hose Diameter | 1-3/8 in |
| Width | 2 in |
| Mfr. Model # | W6084 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121607 |
Description
Crevice Tools, For Hose Diameter 1 3/8 in, Material Plastic, Length 1 1/2 in, Width 2 in, Depth 12 in, Diameter 1 1/2 in, For Vacuum Type Shop Vacuum, Fits Vacuum Brand Makita, Fits Vacuum Models P-79865, Includes Crevice Nozzle