Inflator Kit: M12™, 120 psi Max., 26 in Hose Lg, Cordless, 4.0 Ah, 12V DC
In Stock
$324.50
/each
Earn 324 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE Inflator Kit: M12™, 120 psi Max., 26 in Hose...
Item 458T30
$324.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 655 |
| Brand | MILWAUKEE |
| Hose Length | 26 in |
| Minimum Air Pressure | 0 psi |
| Battery Platform | M12(TM) |
| Power Source | Cordless |
| Tool Series | M12(TM) |
| Includes Battery | Battery Included |
| Maximum Air Pressure | 120 psi |
| Voltage | 12V DC |
| Mfr. Model # | 2475-21XC |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 26111710 |
Description
Inflator Kit, Power Source Cordless, Battery Platform M12(TM), Voltage 12V DC, Cordless Tool Kit Contents Bare Tool, Battery, Charger, Battery Capacity 4.0 Ah, Number of Batteries Included 1, Maximum Air Pressure 120 psi, Minimum Air Pressure 0 psi, Hose Length 26 in, Battery Included / Bare Tool Battery Included