Inflator: M12™, 120 psi Max., 26 in Hose Lg, Cordless, 12V DC
In Stock
$163.25
/each
Earn 163 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE Inflator: M12™, 120 psi Max., 26 in Hose Lg,...
Item 458T28
$163.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 655 |
| Brand | MILWAUKEE |
| Hose Length | 26 in |
| Battery Platform | M12(TM) |
| Includes Battery | Tool Only |
| Power Source | Cordless |
| Minimum Air Pressure | 0 psi |
| Voltage | 12V DC |
| Tool Series | M12(TM) |
| Maximum Air Pressure | 120 psi |
| Mfr. Model # | 2475-20 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 26111710 |
Description
Inflator, Power Source Cordless, Battery Platform M12(TM), Voltage 12V DC, Cordless Tool Kit Contents Bare Tool, Number of Batteries Included 0, Maximum Air Pressure 120 psi, Minimum Air Pressure 0 psi, Hose Length 26 in, Battery Included / Bare Tool Bare Tool, Includes Inflation Needle, Inflator Nozzle, Presta Chuck, Schrader Chuck, Tool Weight 3.83 lb, Application Car; LT Truck and Compact Equipment Tires, Duty Cycle Percentage 50 Percent