Ratchet Kit: 350 RPM No Load Speed, 1 3/16 in Head Wd, Brushless, 5.0 Ah, 12 V DC Volt
In Stock
$602.00
/each
Earn 602 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE Ratchet Kit: 350 RPM No Load Speed, 1 3/16 in...
Item 431PF4
$602.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MILWAUKEE |
| Includes Battery | Battery Included |
| Head Width | 1-3/16 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 12 V DC |
| Power Source | Cordless |
| Overall Length | 15-3/16 in |
| Battery Series | M12(TM) REDLITHIUM(TM) HIGH OUTPUT(TM) |
| No Load Speed | 350 RPM |
| Mfr. Model # | 3050-20 48-11-2450 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Ratchet Kit, Cordless, Voltage 12 V DC, Head Width 1 3/16 in, Handle Type In-Line, Number of Batteries Included 1, Battery Capacity 5.0 Ah, Battery Series M12(TM) REDLITHIUM(TM) HIGH OUTPUT(TM), Overall Length 15 3/16 in, Wireless Tool Tracking No, Tool Weight 2.3 lb