Inflator Kit: M18™, 150 psi Max., 36 in Hose Lg, Cordless, (2) 6.0 Ah, 18V DC
In Stock
$910.00
/each
Earn 910 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE Inflator Kit: M18™, 150 psi Max., 36 in Hose...
Item 391AD2
$910.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MILWAUKEE |
| Battery Capacity Range | 4.0 Ah - 6.0 Ah |
| Minimum Air Pressure | 0 psi |
| Maximum Air Pressure | 150 psi |
| Hose Length | 36 in |
| Battery Platform | M18(TM) |
| Tool Series | M18(TM) |
| Voltage | 18V DC |
| Includes Battery | Battery Included |
| Power Source | Cordless |
| Mfr. Model # | 48-59-1802 48-11-1862 2848-20 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Inflator Kit, Power Source Cordless, Battery Platform M18(TM), Voltage 18V DC, Cordless Tool Kit Contents (1) Bare Tool, (1) Battery, (1) Charger, Battery Capacity (2) 6.0 Ah, Number of Batteries Included 2, Maximum Air Pressure 150 psi, Minimum Air Pressure 0 psi, Hose Length 36 in, Battery Included / Bare Tool Battery Included, Includes All Brass Schrader Chuck, Inflation Needle, Inflator Nozzle, Presta Chuck, Tool Weight 7 lb, Application Passenger; Light Truck and Other Medium Duty Tires