M18 6 Gallon Wet/Dry Vac + 2 Attachments
In Stock
$507.00
/each
Earn 507 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE M18 6 Gallon Wet/Dry Vac + 2 Attachments
Item 385XK7
$507.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MILWAUKEE |
| Vacuum Hose Dia. | 2 in |
| Static Pressure | 60 in |
| Vacuum Air Flow | 87 cfm |
| Vacuum Collection Type | Bagless |
| Filter Included | Standard |
| Hose Length | 9 ft |
| Number of Motor Stages | 1 |
| Tank Size | 6 gal |
| Product Series | M18(TM) NEXUS(TM) |
| Vacuum Pickup Type | Wet/Dry |
| Voltage | 18V |
| Includes Battery | No |
| Mfr. Model # | 0910-20 49-90-2028 49-90-2023 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
M18 6 Gallon Wet/Dry Vac + 2 Attachments