Power Strip: 48 in Overall Wd, 1 1/2 in Overall Dp, 1 1/2 in Overall Ht, Black, Aluminum
In Stock
$197.25
/each
Earn 197 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Power Strip: 48 in Overall Wd, 1 1/2 in Overa...
Item 36L591
$197.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Overall Height | 1-1/2 in |
| Overall Depth | 1-1/2 in |
| Overall Width | 48 in |
| Product Type | Power Strip |
| Color | Black |
| Mfr. Model # | FKWEP48 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102006 |
Description
Power Strip, Product Type Power Strip, Assembly Unassembled, Color Black, Compatible with Manufacturer Part Number FKWT6024E, FKWT6024M, FKWT6024S, Finish Powder Coated, Includes Mounting Hardware Yes, Material Aluminum, Overall Depth 1 1/2 in, Overall Height 1 1/2 in, Overall Width 48 in, Compatible Grainger Part Number 6XXU7, 6XXU9, 6XXV1, For Use With 6XXU7, 6XXU9, 6XXV1, Includes Mounting Hardware