Crevice Tool: Plastic, For 1 1/8 in Hose Dia, 13 in Lg, 1 1/4 in Wd, 1 1/4 in Dia, Std
In Stock
$56.85
/each
Earn 56 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MAKITA Crevice Tool: Plastic, For 1 1/8 in Hose Dia,...
Item 361VC1
$56.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MAKITA |
| Diameter | 1-1/4 in |
| ESD Rating | Not Rated |
| Fits Vacuum Models | XCV19Z, XCV19PG |
| Material | Plastic |
| For Hose Diameter | 1-1/8 in |
| For Vacuum Type | Upright Vacuum |
| Width | 1-1/4 in |
| Length | 13 in |
| Mfr. Model # | 191D65-8 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121607 |
Description
Crevice Tools, For Hose Diameter 1 1/8 in, Material Plastic, Length 13 in, Width 1 1/4 in, Depth Not Applicable, Diameter 1 1/4 in, For Vacuum Type Upright Vacuum, Fits Vacuum Brand Makita, Fits Vacuum Models XCV19PG, XCV19Z, Includes Crevice Nozzle