Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 30 V AC/DC Rating, No Transformer
In Stock
$59.20
/each
Earn 59 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 30 V AC/...
Item 30XE93
$59.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| NEMA Enclosure Rating | 3, 13, 12, 1, 4, 3R, 4X |
| Compatible Operator | Push Button |
| Voltage Rating - Maximum | 30 V AC/DC |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Color | White |
| Compatible with Series | M22 |
| Terminal Connection Type | Screw Terminals |
| IP Rating | IP67, IP65, IP66, IP69K |
| Manufacturer Part Number | M22-LED-W |
| Mfr. Model # | M22-LED-W |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 39121512 |
Description
Lamp Module, Lamp Module Voltage 12 to 24V AC/DC, White, Lamp Type LED, Lamp Voltage 24V AC/DC, Terminal Connection Screw, 22 mm, Lamp Module Type Full Voltage, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP65, IP66, IP67, IP69K, Standards CCC, CE, CSA, IEC 60947, Lloyd's Register