Lamp Module: 22 mm Size, Green, LED, 30 V AC/DC Rating, No Transformer
In Stock
$49.35
/each
Earn 49 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, Green, LED, 30 V AC/...
Item 30XE91
$49.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Lamp Type | LED |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| Compatible with Series | M22 |
| Terminal Connection Type | Screw Terminals |
| Manufacturer Part Number | M22-LED-G |
| NEMA Enclosure Rating | 3, 13, 12, 1, 4, 3R, 4X |
| Color | Green |
| Compatible Operator | Push Button |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Voltage Rating - Maximum | 30 V AC/DC |
| IP Rating | IP67, IP65, IP66, IP69K |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Mfr. Model # | M22-LED-G |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 39121512 |
Description
Lamp Module, Lamp Module Voltage 12 to 24V AC/DC, Green, Lamp Type LED, Lamp Voltage 24V AC/DC, Terminal Connection Screw, 22 mm, Lamp Module Type Full Voltage, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP65, IP66, IP67, IP69K, Standards CCC, CE, CSA, IEC 60947, Lloyd's Register