Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 264 V AC Rating, No Transformer
In Stock
$56.85
/each
Earn 56 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, White, LED, 264 V AC...
Item 30XE89
$56.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| Terminal Connection Type | Screw Terminals |
| NEMA Enclosure Rating | 3, 13, 12, 1, 4, 3R, 4X |
| Manufacturer Part Number | M22-LED230-W |
| IP Rating | IP67, IP65, IP66, IP69K |
| Voltage Rating - Maximum | 264 V AC |
| Compatible Operator | Push Button |
| Lamp Type | LED |
| Color | White |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Compatible with Series | M22 |
| Mfr. Model # | M22-LED230-W |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 39121512 |
Description
Lamp Module, Lamp Module Voltage 85 to 264V AC, White, Lamp Type LED, Lamp Voltage 240V AC, Terminal Connection Screw, 22 mm, Lamp Module Type Full Voltage, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP65, IP66, IP67, IP69K, Standards CCC, CE, CSA, IEC 60947, Lloyd's Register