Lamp Module: 22 mm Size, Green, LED, 264 V AC Rating, No Transformer
In Stock
$55.40
/each
Earn 55 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, Green, LED, 264 V AC...
Item 30XE87
$55.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| IP Rating | IP67, IP65, IP66, IP69K |
| Voltage Rating - Maximum | 264 V AC |
| Lamp Type | LED |
| Compatible with Series | M22 |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Terminal Connection Type | Screw Terminals |
| NEMA Enclosure Rating | 3, 13, 12, 1, 4, 3R, 4X |
| Color | Green |
| Manufacturer Part Number | M22-LED230-G |
| Compatible Operator | Push Button |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Mfr. Model # | M22-LED230-G |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 39121512 |
Description
Lamp Module, Lamp Module Voltage 85 to 264V AC, Green, Lamp Type LED, Lamp Voltage 240V AC, Terminal Connection Screw, 22 mm, Lamp Module Type Full Voltage, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP65, IP66, IP67, IP69K, Standards CCC, CE, CSA, IEC 60947, Lloyd's Register