Lamp Module: 22 mm Size, Blue, LED, 264 V AC Rating, No Transformer
In Stock
$62.30
/each
Earn 62 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
EATON Lamp Module: 22 mm Size, Blue, LED, 264 V AC...
Item 30XE86
$62.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | EATON |
| Color | Blue |
| Compatible Panel Cutout Diameter | 22 mm |
| Terminal Connection Type | Screw Terminals |
| IP Rating | IP67, IP65, IP66, IP69K |
| Voltage Rating - Maximum | 264 V AC |
| NEMA Enclosure Rating | 3, 13, 12, 1, 4, 3R, 4X |
| Compatible Operator | Push Button |
| Lamp Module Type | Full Voltage |
| Lamp Type | LED |
| Compatible with Series | M22 |
| Includes Bulb | Bulb Included |
| Manufacturer Part Number | M22-LED230-B |
| Mfr. Model # | M22-LED230-B |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 39121512 |
Description
Lamp Module, Lamp Module Voltage 85 to 264V AC, Blue, Lamp Type LED, Lamp Voltage 240V AC, Terminal Connection Screw, 22 mm, Lamp Module Type Full Voltage, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP65, IP66, IP67, IP69K, Standards CCC, CE, CSA, IEC 60947, Lloyd's Register