Shelf: 48 in Overall Wd, 12 in Overall Dp, Solid Shelf, 20 ga, Dark Gray, 5 PK
In Stock
$283.75
/each
Earn 283 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 48 in Overall Wd, 12 in Overall Dp, So...
Item 1BPL4
$283.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1181 |
| Brand | HALLOWELL |
| Gauge | 20 ga |
| Shelf Style | Solid |
| Overall Depth | 12 in |
| Load Capacity | 400 lb |
| Overall Width | 48 in |
| Color | Dark Gray |
| Finish | Powder Coated |
| Overall Height | 1-1/4 in |
| Mfr. Model # | 5138-4812-5HG |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Powder Coated, Steel, 20 ga, Overall Depth 12 in, Overall Height 1 1/4 in, Overall Width 48 in, Load Capacity 400 lb, Shelf Style Solid, Dark Gray, Includes (20) Clips, (5) Shelves, Package Quantity 5