Shelf: 60 in x 36 in, 665 lb Load Capacity, Particleboard, Black, Shelf
In Stock
$132.95
/each
Earn 132 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 36 in, 665 lb Load Capacity,...
Item 14L192
$132.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Load Capacity | 665 lb |
| Decking Material | Particleboard |
| Color | Black |
| Mfr. Model # | DRHCPL6036ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Particleboard, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 36 in, Load Capacity 665 lb, Includes (4) Beams, Center Support