Shelf: 60 in x 24 in, 700 lb Load Capacity, Particleboard, Black, Shelf
In Stock
$109.20
/each
Earn 109 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 24 in, 700 lb Load Capacity,...
Item 14L190
$109.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Load Capacity | 700 lb |
| Color | Black |
| Decking Material | Particleboard |
| Overall Depth | 24 in |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Overall Width | 60 in |
| Mfr. Model # | DRHCPL6024ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Particleboard, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 24 in, Load Capacity 700 lb, Includes (4) Beams, Center Support