Shelf: 60 in x 30 in, 1, 200 lb Load Capacity, Black, Shelf
In Stock
$63.10
/each
Earn 63 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 30 in, 1, 200 lb Load Capaci...
Item 14L131
$63.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Load Capacity | 1,200 lb |
| Overall Depth | 30 in |
| Overall Width | 60 in |
| Color | Black |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Mfr. Model # | DRHCL6030ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, None, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 30 in, Load Capacity 1,200 lb, Includes (4) Beams, Center Support