Shelf: 60 in x 24 in, 1, 400 lb Load Capacity, Steel, 4 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$130.70
/each
Earn 130 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 24 in, 1, 400 lb Load Capaci...
Item 14C737
$130.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Overall Depth | 24 in |
| Overall Width | 60 in |
| Load Capacity | 1,400 lb |
| Decking Gauge | 4 ga |
| Color | Black |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Decking Material | Steel |
| Mfr. Model # | DRHCWL6024ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Wire, Steel, Powder Coated Decking Finish, 4 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 24 in, Load Capacity 1,400 lb, Includes (4) Beams, Center Support