Shelf: 96 in x 18 in, 620 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$197.75
/each
Earn 197 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 96 in x 18 in, 620 lb Load Capacity,...
Item 14C685
$197.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 620 lb |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Width | 96 in |
| Color | Black |
| Decking Material | Steel |
| Includes | (4) Beams, (2) Center Supports |
| Mfr. Model # | DRHCEL9618ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 96 in, Overall Depth 18 in, Load Capacity 620 lb, Includes (2) Center Supports, (4) Beams