Shelf: 72 in x 30 in, 680 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$184.25
/each
Earn 184 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 72 in x 30 in, 680 lb Load Capacity,...
Item 14C682
$184.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Color | Black |
| Load Capacity | 680 lb |
| Decking Material | Steel |
| Overall Width | 72 in |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Overall Depth | 30 in |
| Mfr. Model # | DRHCEL7230ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 72 in, Overall Depth 30 in, Load Capacity 680 lb, Includes (4) Beams, Center Support