Shelf: 60 in x 48 in, 750 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$225.50
/each
Earn 225 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 48 in, 750 lb Load Capacity,...
Item 14C679
$225.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Overall Depth | 48 in |
| Overall Width | 60 in |
| Load Capacity | 750 lb |
| Decking Material | Steel |
| Color | Black |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Mfr. Model # | DRHCEL6048ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 48 in, Load Capacity 750 lb, Includes (4) Beams, Center Support