Shelf: 60 in x 36 in, 665 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$178.00
/each
Earn 178 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 36 in, 665 lb Load Capacity,...
Item 14C678
$178.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Overall Width | 60 in |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Color | Black |
| Overall Depth | 36 in |
| Decking Material | Steel |
| Load Capacity | 665 lb |
| Mfr. Model # | DRHCEL6036ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 36 in, Load Capacity 665 lb, Includes (4) Beams, Center Support