Shelf: 60 in x 24 in, 700 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$130.70
/each
Earn 130 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 60 in x 24 in, 700 lb Load Capacity,...
Item 14C676
$130.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Overall Depth | 24 in |
| Color | Black |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Decking Material | Steel |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 700 lb |
| Overall Width | 60 in |
| Mfr. Model # | DRHCEL6024ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 60 in, Overall Depth 24 in, Load Capacity 700 lb, Includes (4) Beams, Center Support