Shelf: 48 in x 48 in, 920 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$209.50
/each
Earn 209 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 48 in x 48 in, 920 lb Load Capacity,...
Item 14C674
$209.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Overall Width | 48 in |
| Decking Material | Steel |
| Overall Depth | 48 in |
| Color | Black |
| Load Capacity | 920 lb |
| Mfr. Model # | DRHCEL4848ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 48 in, Overall Depth 48 in, Load Capacity 920 lb, Includes (4) Beams, Center Support