Shelf: 48 in x 36 in, 755 lb Load Capacity, Steel, 22 ga Decking, Black, Shelf
In Stock
$147.20
/each
Earn 147 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
HALLOWELL Shelf: 48 in x 36 in, 755 lb Load Capacity,...
Item 14C673
$147.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | HALLOWELL |
| Decking Finish | Powder Coated |
| Decking Gauge | 22 ga |
| Load Capacity | 755 lb |
| Color | Black |
| Includes | (4) Beams, Center Support |
| Decking Material | Steel |
| Overall Width | 48 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Mfr. Model # | DRHCEL4836ME |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Shelf, Black, Decking Style Reinforced Ribbed, Steel, Powder Coated Decking Finish, 22 ga, Single Straight, Powder Coated, Frame Material Steel, Overall Width 48 in, Overall Depth 36 in, Load Capacity 755 lb, Includes (4) Beams, Center Support