Lateral Auxiliary Switch: Lateral Auxiliary Switch, 3RV29011A
In Stock
$46.75
/each
Earn 46 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
SIEMENS Lateral Auxiliary Switch: Lateral Auxiliary S...
Item 13Y492
$46.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SIEMENS |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Overall Depth | 4.5 in |
| Display Qty | 1 |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Compatible with Series | SIRIUS 3RV2 Motor Starter Protectors |
| Overall Width | 4.5 in |
| Manufacturer Part Number | 3RV29011A |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Overall Height | 1.2 in |
| Standards | RoHS, REACH, WEEE |
| Accessory Type | Lateral Auxiliary Switch |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Storage Protection Code | A |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Freight Class Code | 18 |
| Display Sell UOM | EA |
| Mfr. Model # | 3RV29011A |
Description
Lateral Auxiliary Switch