Wire Display Shelf: 48 in x 14 in, 4 Shelves, Quick Slot, 300 lb Load Capacity, Dry, Silver
In Stock
$301.75
/each
Earn 301 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
METRO Wire Display Shelf: 48 in x 14 in, 4 Shelves,...
Item 26C334
$301.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | METRO |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Load Capacity | 300 lb |
| NSF Approval | Not NSF Approved |
| Number of Shelves | 4 |
| Shelf Adjustment Type | Quick Slot |
| Color | Silver |
| Includes | (16) Shelf Clips |
| Shelf Depth | 14 in |
| Shelf Width | 48 in |
| Mfr. Model # | 1448QC-4 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Wire Shelf, Color Silver, Chrome Finish, Material Steel, Mounting Hardware Required Yes, Mounting Location Middle, Number of Pieces 4, Number of Shelves 4, Overall Depth 14 in, Overall Width 48 in, Shelf Adjustment Type Quick Slot, Shelf Depth 14 in, Shelf Width 48 in, Load Capacity 300 lb, Lip Type Stationary, Lip Height 1/4 in, Includes Mounting Hardware Yes, Includes (16) Shelf Clips, No NSF Certified, Dry, Package Quantity 4