Liquid Line Filter Dryer: Steel, 5 in Lg, 1/4 in Male SAE Flare
In Stock
$94.45
/each
Earn 94 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
PARKER Liquid Line Filter Dryer: Steel, 5 in Lg, 1/4...
Item 810NX7
$94.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | PARKER |
| Connection Size | 1/4 in |
| Connection Type | SAE Flare |
| Standards | UL Listed |
| Operating Pressure - Maximum | 500 psi |
| Product Type | Liquid Line Filter Dryer |
| Body Material | Steel |
| Overall Length | 5 in |
| Overall Diameter | 2.4 in |
| Mfr. Model # | PF-052MF FILTER (031869-00) |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Liquid Line Filter Dryer